Poslouchejte náš FinCast

Finanční plán – služba, která vám pomůže být bohatšími. Trvale a v každé situaci

Finanční plán vám poskytne ucelenou strategii, jak nakládat se svým majetkem – tak, aby u vás nejen zůstal, ale ještě vám vydělával.
Nejde ale „pouze“ o dokument, který pro vás sestavíme. Finanční plán v našem pojetí představuje službu, v rámci které důkladně zmapujeme vaše příjmy a výdaje, definujeme, jaké máte finanční cíle a nebudeme zavírat oči ani před případnými krizovými scénáři, jako je například dlouhodobá nemoc.
Výsledkem je komplexní finanční strategie zachycená ve finančním plánu. Té důkladně rozumíte a víte, proč je užitečné se jí řídit.
„Projít si procesem finančního plánování se možná zprvu zdá jen jako pouhá evidence příjmů a výdajů, výsledky a jejich následná konzultace ale dají člověku úplně nový a hlavně ucelený pohled na jeho finanční situaci. Lépe se pak plní cíle, lépe se žije.“
Ing. Ondřej Maňák, stavební specialista
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2018.

Jeden strategický dokument, který se postará o vaše klidné spaní.

Proč finanční plán?

Jednoduše proto, že přehled ve financích – a to skutečně kompletní přehled – obrací život k lepšímu. V každou chvíli přesně víte, kolik za co platíte, na čem můžete ušetřit, kde už naopak moc prostoru pro šetření není, jaké jsou vaše rezervy i jaký je váš finanční výhled na několik nadcházejících let. Benefitů ale přináší finanční plán mnohem více.

Pro koho je finanční plán určený?

Pro všechny ty, kteří chtějí získat trvalý a kompletní přehled o svých financích, chtějí dělat dlouhodobě prospěšná finanční rozhodnutí a chtějí zůstat v klidu i v případě ekonomické krize – ať už osobní, nebo státní.
Je jedno, jestli je váš čistý příjem 35 tis. nebo 100 tis. Kč měsíčně. Finanční plán vám dá zjednodušeně řečeno „návod“, jak dobře ekonomicky žít právě na té finanční úrovni, na které se zrovna nacházíte.

Kdy je vhodné finanční plán sestavit?

Kdykoliv. Přestože finanční plán od Finančníků obsahuje i krizovou strategii, je rozhodně vhodné jej sestavit dříve, než ho budete potřebovat tímto způsobem. Na přehled ve vlastních financích není nikdy příliš brzy, ani pozdě – finanční plán poslouží jako praktický dárek pro vysokoškoláka v posledním ročníku univerzity, stejně tak jako zafunguje čtyřčlenné rodině, která má pocit, že se ve financích prostě nějak „topí“.

Milá paní z banky i finanční „poradce“ s životní pojistkou.

Proč je lepší se jim spíše vyhnout?
Občas se na nás obracejí klienti s tím, že „finanční plán jim nabídli v bance zdarma“ nebo že „plán jim sestaví jejich finanční poradce v rámci uzavření pojistky“.

Oxygen Icon Box

Obecně nedoporučujeme těchto nabídek využívat, a to z jednoduchého důvodu – ať banku, tak „pojišťováka“ zajímá v první řadě především prodej finančních produktů, jinými slovy – vlastní zisk. Nás platíte vy, neplatí nás banky ani to, kolik se nám měsíčně podaří uzavřít pojistek.

Oxygen Icon Box

Naše poradenství je tak zcela nestranné a finanční plán sestavujeme tak, aby vydělával vám.
A to bez nutnosti uzavírání nových bankovních, pojišťovacích nebo jiných produktů.

Finanční plán nevyřeší všechny vaše problémy. Postará se ale o to, aby některé vůbec nenastaly.

Udělali jsme si malý průzkum mezi našimi klienty. Zajímalo nás, co se v jejich životě změnilo po tom, co si nechali sestavit finanční plán. Na výsledky se podívejte níže.

Bez finančního plánu

S finančním plánem

Bez plánu
Peníze vyděláváme a zase je utrácíme. Když se nám něco podaří uspořit, dáme to „někam stranou“.
s plánem
Přesně víme, kolik je náš měsíční zisk a kolik jsou náklady. Víme, kolik peněz nám každý měsíc zbyde a jak s nimi nakládat – tak, aby nám vydělaly další peníze.
Bez plánu
Naším cílem je mít „něco našetřeno“. Příliš neřešíme celkovou částku ani způsob, jakým k ní dojdeme a za jak dlouho.
s plánem
Máme spočítanou přesnou a smysluplnou rezervu. Víme, jak dlouho bude trvat, než ji naspoříme i jak ji uchovat bez toho, aby nám ji „okrájela“ inflace až na dřeň.
Bez plánu
Krize? Prostě doufáme, že se nás to zase tolik nedotkne. Snažíme se šetřit – co se dá taky dělat jiného...
s plánem
Víme, jak se chovat tak, abychom finanční krizi ideálně úplně předešli. A když přece jen přijde – třeba ta státní – víme, jaké kroky podniknout, aby nás zasáhla co nejméně.
Bez plánu
Investování nás zajímá, u toho to ale končí. Investicí se spíše bojíme, nevíme, kolik a kam dát a ani nezávislé zdroje z internetu nenabízí jednoznačnou odpověď.
s plánem
Víme, jak funguje investiční svět a dokážeme pragmaticky investovat na své dlouhodobé cíle.

Jaké jsou další výhody finančního plánu?

Stáhněte si ukázku finančního plánu a dozvíte se, jak vypadá:

Oxygen Icon Box

stanovení strategického finančního cíle

Oxygen Icon Box

vývoj vašeho cashflow na dalších 10 let

Oxygen Icon Box

stanovení krizového plánu pro vaše finance

Oxygen Icon Box

komplexní přehled vašeho majetku i vašich pohledávek

Jak probíhá sestavení finančního plánu?

Strategicky – krok za krokem postupujeme k tomu, abyste měli vaše finance plně pod kontrolou.

Společné seznámení

Na úvodní bezplatné konzultaci nám nastíníte situaci, ve které se nacházíte a cíle, které jste si vytyčili. Společně validujeme jejich proveditelnost a nastíníme si způsob, jak jich dosáhnout.

Jak smlouva vypadá?

Stáhněte ji ve formátu .pdf a v klidu si ji pročtěte.
Stáhnout smlouvu

Podpis smlouvy o spolupráci

Samozřejmostí je nejen smlouva o spolupráci, ale také závazek mlčenlivosti a GDPR podmínky. Ve smlouvě je jasně uvedena 30 denní garance vrácení peněz, pokud nebudete s našimi službami spokojeni.

Detailní analýza vaší situace

Detailně probereme vaší situaci. Projdeme vaše příjmy, výdaje, zamýšlené investice apod. Tak položíme solidní základy pro váš finanční plán, který bude přesně kopírovat jak současnou situaci, tak vámi vytyčené cíle.

Jak finanční plán vypadá?

Stáhněte si jeho ukázku ve formátu .pdf.
Stáhnout ukázku plánu

Vytvoření finančního plánu

Na základě analýzy vaší situace vytvoříme finanční plán. V něm doporučíme vhodný postup, díky kterému dosáhnete vámi určených cílů – anebo odstraníte problém, který vás aktuálně trápí. Zároveň ošetříme to, aby se podobná situace už v budoucnu neopakovala.

Plná administrativní podpora

Postaráme se o veškerou administraci, která z vašeho personalizovaného plánu vyplyne. Pokud se rozhodnete využít některé finanční produkty, zajistíme administraci a průběžnou kontrolu jejich smluv.

Pravidelná setkávání

Budeme se pravidelně setkávat a sledovat, jestli se nám skutečně daří plnit vámi stanovené cíle. Pokud se tak dít nebude, znovu zanalyzujeme celou situaci, najdeme příčinu a co nejefektivněji ji společně odstraníme.
Jsme vám oporou také v:

Oxygen Icon Box

dalších finančních rozhodnutích – můžete s námi bezplatně konzultovat nabídky z vaší banky, investičních společností aj.

Oxygen Icon Box

celkovém ekonomickém povědomí – pravidelně vás informujeme o vám prospěšných změnách ze světa financí i investic

Jak konkrétně finanční plán pomáhá?

Podívejte se na příklad z naší praxe.

Výchozí situace

Klient se na nás obrátil s žádostí o celkovou revizi jeho investičního portfolia, které bylo budováno spíše nahodile. Při této revizi jsme zjistili, že má nakoupené i dluhopisy velmi předlužené společnosti v celkové výši asi 800 000 Kč.

Naše řešení

Pro klienta jsme zajistili:

Oxygen Icon Box

odbornou analýzu stávajícího investičního portfolia a návrh konkrétní, dlouhodobé strategie pro investování, která v klientově portfoliu zcela chyběla

Oxygen Icon Box

vyjednání získání prostředků z dluhopisů předlužené společnosti – povedlo se, po 4 měsících jednání společnost prostředky vyplatila i přes to, že jejich původní splatnost měla být až v roce 2024

Výsledek spolupráce

Klientovi jsme „zachránili“ 800 000 Kč, o které by velmi pravděpodobně přišel.

Také jsme společně navrhli dlouhodobou investiční strategii, kterou jsme shrnuli do vydatně nápomocného investičního plánu.
V případě zájmu můžeme poskytnout detailní, anonymizovanou zprávu z této spolupráce.

Při sestavování finančního plánu uplatňujeme...

Syntézu 40 let zkušeností ve financích

Jsme odborníci na finance, kteří dohromady nasbírali přes 40 let zkušeností v oboru.
Ty nyní zúročujeme v práci pro vás.

Nezávislý, vysoce profesionální přístup

Poskytujeme honorované poradenství. To znamená, že za naší práci platíte vy, ne banky, investiční společnosti a podobné. Garantujeme vám naprosto nezávislý přístup.

Jednoho odborníka na celou spolupráci

Celá spolupráce vždy probíhá s jedním z nás. Váš poradce se nijak nemění. Pokud je potřeba spolupracovat s někým dalším (právník apod.), vždy o tom budete informováni.

Cena za sestavení finančního plánu začíná na 20 000 Kč. Přesné nacenění pro váš finanční plán vám sdělíme během úvodní konzultace.

Uvedená cena je bez DPH. Zahrnuje komplexní analýzu vaší stávající finanční situace a sestavení finančního plánu. Jak analýze, tak sestavení vašeho finančního plánu předchází několik hodin, které spolu osobně strávíme a kdy detailně probereme veškeré vaše přání a obavy ohledně finančního plánování.

Ti, kterým spravujeme a navyšujeme majetek, o nás říkají:

Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.
Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.
Největší výhodou wealth managementu je jeho komplexnost. Ušetří čas ve zkoumání, porovnávání. Navíc o odbornících z Finančníků vím, že se tomu budou věnovat skutečně precizně.
Klient, který s námi spolupracuje od roku 2010.
Spravujeme majetek v celkové hodnotě 50 milionů Kč.

Tomáš Posekaný
Budeme si rozumět, pokud je vám blízký analytický a na tvrdá data zaměřený přístup.
Studium ekonomiky jsem zakončil na VŠE magisterským titulem (Ing.), mám za sebou více než 10 let praxe ve financích.

Ing. Tomáš Posekaný, EFA
Wealth Manager, od roku 2011

Více o Tomášovi
Michal Vrančík
Ve financích působím už 10. rokem a mým hlavním zaměřením jsou finanční trhy.
V roce 2021 jsem získal prestižní ocenění European Financial Planner (EFP), které mi umožňuje lépe porozumět potřebám našich klientů.

Michal Vrančík, EFP
Wealth Manager, od roku 2014

Více o Michalovi
Josef Soumar
Jsem jednatelem Finančníků a dlouholetým školitelem finanční gramotnosti.
Nabyté znalosti z finančního trhu mě vedly k založení vlastní poradenské společnosti. Věnuji se osobním, podnikovým a veřejným financím.

Josef Soumar, EFP
Wealth Manager, od roku 2006

Více o Josefovi
Oldřich Černocký
Mám schopnost předat složitá témata jednoduše, pochopitelně a s přesahem.
Za 6 let ve financích jsem se propracoval do stavu, kdy naplňuji vizi skutečného odborníka. Vyplatím se vám a vyřeším vaše problémy.

Oldřich Černocký, EFA
Finančník, od roku 2017

Více o Oldřichovi

Kdo jsme?

Odborníci na finance, kteří se vzájemně doplňují – tak, abychom vám přinesli syntézu všech zkušeností, které jsme nasbírali za 40 let naší praxe.
Myslíme v souvislostech. Za každým námi navrženým řešením budete vždy znát i jeho proč.
Více o nás

Co znamenají tituly EFA a EFP?

EFA (European Financial Advisor) a EFP (European Financial Planner) představují prestižní evropské certifikáty pro odborníky na finančním trhu. Poradce s titulem EFA disponuje nadstandardními znalostmi a dovednostmi v oblasti financí, poradce s titulem EFP získal nejvyšší možný titul, který lze v rámci EFPA (Europen Financial Plannig Association) získat. Oba tituly zaručují transparentní a etický přístup finančního poradce.

„Po roce společného bydlení jsme se rozhodli začít se věnovat našim společným financím a budoucnosti. Po jednom rozhovoru s Michalem jsme díky jeho zápalu a nadšení zjistili, že chce udělat finančnímu poradenství dobré jméno. Po sérii schůzek s Michalem jsme objevili, co děláme špatně, co bychom mohli zlepšit a kam bychom se mohli posunout, dokonce i že si můžeme dovolit hypotéku. Ve všech situacích nám poskytl velmi pečlivou a nadstandardní péči. Spolupráci s Michalem a týmem Finančníků bychom bez váhání doporučili i dalším.“
Mgr. Boris Valo a Mgr. Alžběta Štefancová, programátor a psycholožka
Klienti, kteří s námi spolupracují 2019

Věříme, že finanční stability může dosáhnout každý.

Na bezplatné on-line konzultaci se společně podíváme na to, jakým způsobem může poradenství pomoci právě vám.
Konzultace trvá přibližně 30 minut a k ničemu vás nezavazuje.

  Naše klienty také zajímá:

  Dlouhodobá spolupráce

  Dlouhodobou spoluprací s námi získáte jak plnou kontrolu nad vaším rozpočtem, tak pojistku proti tomu, že neuděláte zbytečně žádnou drahou chybu. Více času už je pak jen příjemným bonusem.
  Více informací

  Správa rozpočtu

  Jak moc se orientujete ve svém cashflow? Víte přesně, jaké jsou vaše příjmy a výdaje každý měsíc a kde najít prostor pro ušetření? Rychlou analýzu si nyní uděláte sami a zdarma.
  Více informací

  Placené a provizní poradenství

  V rámci placeného finančního poradenství získáte jistotu naprosto nestranného, objektivního přístupu, který bude ve prospěch vašich zájmů – ne zájmů banky či pojišťovny.
  Více informací
  Přihlaste se k odběru newsletteru Finančníků.
  Jednou měsíčně vám pošleme souhrn všech novinek ze světa financí a ekonomiky.
  © 2023 Finančníci Planning s.r.o., IČ: 03797759 – všechna práva vyhrazena
  Ochrana osobních údajů
  Povinně uveřejňované informace
  pencilstarstar-emptyenteruseruserschart-barsarrow-rightwarningcheckmark-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram